Usuwaniem makijażu permanentnego albo tatuażu powinna zajmować się osoba, która ma odpowiednią wiedzę, a także praktykę w tym temacie. Można wtedy będzie bezpiecznie i efektywnie usunąć wszystkie niechciane tatuaże, a także makijaż permanentny. Dodatkowo bardzo ważny jest sprzęt, który jest używany do takich zabiegów i musi być ona wysokiej jakości, aby osiągnąć odpowiedni rezultaty w zakresie usuwania efektów pigmentacji.
Różnica pomiędzy makijażem permanentnym a tatuażem
Główną różnicą pomiędzy tatuażem, a makijażem permanentnym jest głębokość wprowadzenia pigmentu. Dodatkowo znaczenie ma również wielkość wprowadzonych cząsteczek. Tatuaż wykonywany jest zawsze mniejszą cząsteczką oraz wprowadzany jest do skóry właściwej. Natomiast w przypadku makijażu permanentnego stosuje się większą cząsteczkę i wprowadza się ją do naskórka.
Jeżeli makijaż permanentny zostałby wykonany na odpowiedniej głębokości, to w wyniku procesów złuszczenia zostanie ona naturalnie usunięty z organizmu. Jeśli natomiast został wykonany zbyt głęboko to stanie się po prostu tatuażem.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Niestety, ale niektóre kobiety mają do czynienia ze źle wykonanym makijażem permanentnym. Można bardzo dokładnie zauważyć wtedy krzywe i ciemne brwi, a także fioletowe usta i czarny kontur. W niektórych sytuacjach makijaż sam zejdzie, ale żeby nie czekać bardzo długiego okresu na ten proces, warto zdecydować się na laserowe usuwanie.
Innowacyjna technologia, która została zastosowana w laserze, pomoże skutecznie usunąć nawet najbardziej intensywny makijaż. Laser działa za pomocą podgrzewanego barwnika, który powoduje rozbicie komórek i w ten sposób usuwany jest umieszczony wcześniej barwnik.
Czynniki, które mają wpływ na efekt laserowego usuwania makijażu permanentnego to:
- Miejsce położenia,
- Skład barwnika,
- Obszar skóry,
- Głębokość umiejscowienia.
Jakie są zalecenia po wykonaniu zabiegu?
W ciągu pierwszych 24 godzin od zabiegu nie wolno myć miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Dodatkowo należy je skutecznie chronić przed zamoczeniem. W kolejnym dniu należy przykładać kostkę lodu, aby zmniejszyć opuchliznę, która może występować.
Dodatkowo przez kilka dni po zabiegu należy skórę pozostawiać suchą i unikać słońca. Nie należy także stosować żadnych środków kosmetycznych. Ważne jest również to, aby przynajmniej przez okres trzech tygodni nie korzystać z solarium i sauny.