Każdy z nas posiada zazwyczaj jakiś talent. Jeżeli nie dysponujemy akurat talentem oratorskim, to może mamy właśnie zdolności manualne i zmysł artystyczny. Takie uzdolnienia mogą skłonić do rozważenia otwarcia własnego punktu renowacji mebli.
Moda na to co:
- oryginalne,
- powstaje z wykorzystaniem surowców wtórnych,
- mieści się w szerokim pojęciu „bycia eko”,
- zakrawa o styl rustykalny
– trwa. Przywracanie dawnego blasku lub nowego, oryginalnego wyglądu starym meblom jest zatem obecnie w cenie. Pracy również jest w bród, ponieważ odnowienie jednego mebla zajmuje nieco czasu, ale także zostaje później często docenione finansowo. Zwłaszcza, że każdy może kupić sobie szafkę czy stołeczek z sieciówki.
Dokładnie taki, jaki ma znajoma Pani Jadzia z naprzeciwka. Jeżeli chcemy się wyróżniać a dobry gust i klasa nie są nam obce, to wybierzemy raczej stołeczek odnowiony. Nawet taki drobny oryginalny akcent zdecydowanie odmieni charakter każdego wnętrza. To pomysł na biznes dla tych, którzy łączą zmysł artystyczny z umiejętnościami dobrego rzemieślnika.
Stara szafa
Stara szafa kojarzyć może się z bajkową krainą Narni. Ponadto takie właśnie wielkie szafy – jeszcze u naszych babć, skrzypiące i rzucające intrygujące, mroczne cienie na długo pozostają w pamięci. Nawet, jeżeli większość wspomnień z najmłodszych lat zaciera się.
Wrażenia zapamiętujemy często lepiej, niż konkretne wydarzenia. To także powód, dla którego chętnie otaczamy się tego typu meblami – z którymi mamy naprawdę zmysłowy kontakt. Są, były i będą osoby chętnie kupujące wrażenia tego typu i gotowe za nie sporo zapłacić, a praca przy takim meblu może też przynieść sporo satysfakcji odnawiającej go osobie.
Stół z powyłamywanymi nogami
Ten językowy łamaniec to w końcu określenie bardzo konkretnego przedmiotu a dobranie kompletu starych, stylowych albo całkiem nowoczesnych nóg do takiego stołu to nie lada wyzwanie. Dobry renowator z pewnością znajdzie optymalne rozwiązanie. Klienci dzielą się między innymi na tych, którzy chcą mebel zrekonstruować możliwie wiernie oraz na wielbicieli eklektycznych połączeń.
Przy tego rodzaju stołach, szafach i innych drewnianych cudeńkach spotkać można się nierzadko z ich „dzikimi lokatorami”. Fachowy renowator walkę z kornikami a także z innymi mieszkańcami wyrobów z drewna ma świetnie opanowaną, dlatego ten pomysł na biznes to propozycja dla tych, którzy nie obawiają się nawet całych ich zastępów.
Renowacja mebli – moc narzędzi i środków ku pomocy
Przedsięwzięcie jakim jest renowacja mebli wymaga raczej nieskomplikowanych narzędzi, a przy ręcznej renowacji nowoczesne technologie nie posłużą wydatną pomocą.
Przydać natomiast mogą się na przykład:
- pędzle,
- szmatki,
- wałki,
- gąbki,
- papier ścierny,
- bloczki ścierne itpd.
Warto pamiętać także o odpowiednich zabezpieczeniach jak między innymi:
- odzież ochronna,
- rękawice,
- maski,
- czy nawet specjalne okulary.
Znacznie większe wyzwanie stanowić będzie w tym przypadku miejsce, gdzie tego typu działalność miałaby być wykonywana. Ze względu na to chociażby, że zmieniające się coraz gwałtowniej warunki atmosferyczne nie sprzyjają temu aby wystawiać na nie odnawiane, a szczególnie niezaimpregnowane niczym, drewno – konieczne jest zorganizowanie odpowiednio dużej przestrzeni we wnętrzu.
Wnętrzu suchym, a zatem systematycznie ogrzewanym. To właśnie odpowiedni warsztat oraz różnokolorowe bejce i inne ciekawe preparaty do renowacji mebli na obecne na rynku pochłoną prawdopodobnie większość zainwestowanych środków.
Jednak zawsze można spróbować swoich sił zaczynając nie od zajmujących mnóstwo miejsca wielkich szaf a od drobniejszych sprzętów.